Znaczenie kolorów w modzie maluchów

Panuje taka opinia, że różowy kolor według większości osób pasuje tylko i wyłącznie dla dziewczynek, natomiast niebieski jest przydzielony chłopcom? Jednak nie zawsze istniało takie przekonanie. Śmiało możemy nawet stwierdzić, że wręcz odwrotnie. W przeszłości róż odbierany był jako delikatna czerwień, który oznacza moc i energię. Błękit kojarzono z Matką Boską i utożsamiano go z płcią piękną. Więc czemu w dzisiejszych czasach na widok dziecka w wózku ubranego w kolorze różowym stwierdzamy, że to dziewczynka? Otóż lata 40 XX w. i działania projektantów zadecydowały o ubieraniu chłopca w błękit. Ciekawostką jest to, że podział ten potwierdził się w naukowych analizach. Badacze z New Jersey przeprowadzili eksperyment, do którego zaprosili 2 tysiące chłopców oraz dziewczynek w wieku od dwóch do pięciu lat. Badanie polegało na pokazywaniu dzieciom przedmiotów w różnych kolorach. Maluchy miały wybrać te rzeczy, które podobały im się najbardziej. Okazało się, że już dwuletnie dziewczynki wybierają różowe przedmioty, natomiast chłopcy odrzucali niemal wszystko co było w tym kolorze. Pracownia krawiecka Izabell chcąc być na topie i o krok od konkurencji, idzie z duchem czasu, podążając śladem panujących trendów, wykonuje swoje ubranka do chrztu z akcentami różu dla dziewczynek oraz koloru niebieskiego dla chłopców.
Zastanówmy się teraz jak kolor wpływa na rozwój dziecka.  Podział na różowy i niebieski funkcjonuje w modzie dla niemowląt, lecz nie powinien stanowić jedynego kryterium podczas wybierania ubranek dla małego domownika. Ubranka oraz zabawki o kontrastujących i jaskrawych kolorach pozwalają na szybszy rozwój dziecka, bowiem stymulują one prace mózgu. Jednak nie możemy przesadzać z ilością tych przedmiotów, ponieważ może to wywołać zbyt duże pobudzenie, a co za tym idzie zmęczenie i płacz. Korzystnie na niemowlęta wpływają również kolory ciepłe, m. in. żółty i pomarańczowy. Cieliste odcienie mają kojący wpływ na nastrój, bo dziecko utożsamia je ze skórą matki, przy której czuje się bezpiecznie.
Choć kolor jest ważny, to priorytetem przy wyborze ubranka do chrztu powinna być jakość. Dlatego nasze tkaniny, z których szyjemy komplety dla chłopców i dziewczynek są najwyżej jakości, także pod względem bezpieczeństwa. Bawełna użyta do produkcji naszych ubranek posiada certyfikaty: „Bezpieczny dla dziecka”, „Tekstylia godne zaufania” – zbadane na obecność substancji szkodliwych według Oeko-Tex, Standard 100, IW 00093.

Drogi czytelniku pamiętaj, że nasze produkty są modne i wygodne!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s